• 15 Temmuz 2024 23:39

Sait ORHAN

Öğretmek için Öğrenin- Öğrenmek için Öğretin

1. Çift yönlü bağlantılı liste ve yığın kullanarak iki soyut veri yapısı tanımlayınız ve programlarını yapınız? Listenin ve yığının her bir düğümünde öğrencinin numarası, adı, soyadı ve bölümü bilgileri tutulacaktır.

2. Tasarlamış olduğunuz liste kullanarak Veritabanı dersinin sınıf listesi oluşturulacaktır ve yığın kullanılarak Programlama dersinin sınıf listesi tutulacaktır. Yazacağınız program liste ve yığın temel işlemlerini içerecektir ve ek olarak aşağıda istenen fonksiyonlar olacaktır. Ana programda temel işlemleri içeren ve aşağıdaki istenenlere ulaşmak için kullanılabilecek bir menü oluşturunuz?

a. Her iki dersi de alan öğrencileri listeleyiniz?

b. Sadece Programlama dersini alan öğrencileri listeleyiniz? (Bu öğrenciler Veritabanı dersini alıyor olmayacaklar.)

c. Veritabanı dersi A ve B grubu olarak ikiye ayrılacaktır. A grubunda tek numaralı öğrenciler ve B grubunda çift numaralı öğrenciler olacaktır. Veritabanı dersini iki gruba ayırmak için gerekli listeleri oluşturunuz ve ayrı ayrı tutunuz?

d. Programlama ve Veritabanı derslerinin en az birini alan ve bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencisi olan öğrencileri listeleyiniz (Derslerde yandal ve çift anadal ile ders alan farklı bölüm öğrencileri bulunabilmektedir. )

e. Programlama dersini alan öğrencilerin sayısını bulan fonksiyonu yazınız.

3. Yazdığınız programın ve her bir fonksiyonun mantığını birer paragraf şeklinde açıklayınız ve bunların çalıştığını gösterir ekran çıktılarını ödevinize ekleyiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.