• 4 Aralık 2023 23:14

Sait ORHAN

Öğretmek için Öğrenin- Öğrenmek için Öğretin

Word Dosyasında Otomatik Olarak İçindekiler Tablosunun Oluşturulması

BySait ORHAN

Nis 6, 2016

Bu yazımızda word dosyalarımız için içindekiler tablosunun otomatik olarak oluşturmayı ele alacağız. Temel olarak 3 adımda bu işlemi yapabiliriz.

 1. Başlıklarımızı hiyerarşilerine göre işaretliyoruz.

  Bunun için başlık seçilerek Giriş > Stiller kısmında bulunan başlık stillerinden biri seçilir. Bu işlem yapıldıktan sonra Gezinti bölmesi aşağıdaki gibi görünecektir.
  Bilgi: Gezinti bölmesi word dosyasının içindeki başlıkları yerleşikler olarak gösteren ve bu başlıklara tıklandığında ilgili başlığa giden bir penceredir. Bu bölmeyi açmak için Görünüm > Göster > Gezinti Bölmesi yolu takip edilir.

 2. Ekle > Üstbilgi ve Altbilgi > Sayfa Numarası yolu izlenerek belgeye istenen tipte sayfa numarası eklenir.
 3. Fare işaretçisi içindekiler tablosunun ekleneceği yere konumlandırılır. Başvurular > İçindekiler Tablosu sekmesinden İçindekiler açılır menüsü açılarak istenen tablo çeşidi belgeye eklenir.
  Bu işlem sonucunda belgemize içindekiler tablosu eklenmiş olacaktır.
 4. İçindekiler Tablosunun Güncellenmesi
  Belge üzerinde değişiklikler yapıldıkça ya sayfa numaraları ya da başlık durumları değişir. Bu durumda içindekiler tablosunun güncellenmesi gerekmektedir. Başvurular > İçindekiler Tablosu > Tabloyu Güncelleştir yolu izlenerek tablo güncelleme ekranı açılır. Açılan güncelle seçim ekranında istenen güncelleme işlemi seçilerek “Tamam” butonuna tıklanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.