• 22 Eylül 2023 10:47

Sait ORHAN

Öğretmek için Öğrenin- Öğrenmek için Öğretin

Tablete WhatsApp Yükleme

Anlık mesajlaşmanın en çok kullanılan uygulamarının başında yer alan WhatsApp bilindiği üzere sadece telefonlarda çalışmak üzere tasarlanmış bir uygulamadır. Ancak akıllı telefona sahip olmayan ve WhatsApp uygulamasının Android tabletinde kullanmak isteyen kişiler de mevcuttur.

Google Play üzerinden yüklenmek istendiğinde, uygulama cihazınızı desteklememektedir, uyarısı alınmaktadır. Şimdi WhatsApp’ı tablete yüklemenin yolunu açıklayalım.

Öncelikle https://www.whatsapp.com/android/ adresinden WhatsApp apk yükleme dosyasını indirip tablete kopyalanır. Bu linke tabletten girildiğinde Play Google uygulamasına otomatik yönlendirebilir bu durumda Chrome ayarından masaüstü sayfasını talep et seçeneği seçilip öyle linke gidilir.

İndirilen bu apk dosyası çalıştırıldığında WhatsApp uygulaması tablete yüklenmiş olacaktır.

Tablete yüklenen WhatsApp’ta kişilerin görünebilmesi için kişilerin tablette kullanılan hesabın Google Kişiler’ine kaydedilmiş olması gerekmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken, uygulamayı telefonunuzda zaten kullanıyorsanız tablette aktifleştirildikten sonra telefonunuzda çalışmayacağıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.