• 20 Haziran 2024 05:39

Sait ORHAN

Öğretmek için Öğrenin- Öğrenmek için Öğretin

SAP SM02 Sistem Mesajında İkon Kullanımı

BySait ORHAN

Şub 17, 2022 #basis, #sap, #sm02

Özellikle SAP sistemini kapatmadan önce SM02 işlem kodu ile kullanıcılara bildirim göndermek faydalı oluyor. Sadece metinden oluşan bir mesajdansa içerisinde ikon barındıran mesajlar daha dikkat çekici oluyor.

Aşağıdaki adımları uygulayarak siz de SM02 mesajlarınızda ikon kullanabilirsiniz.

Öncelikle SAP’de kullanılan bütün ikonlara SE16N işlem kodu ile ICON tablosu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mesajınızda kullanacağınız ikonun “Tanıtıcı” kolonundaki değerini seçip kopyalayabilirsiniz. Ekranda resim olarak görünüyor olsa da kopyaladıktan sonra hafızaya “@1V@” gibi değerden oluşan kodunu alacaktır SAP. Mesajımızda bu kodu kullanacağız. Tanıtıcı kolonu aşağıdaki ekran görüntüsünde işaretlenmiştir.

Kullanacağımız ikonlara karar verdikten sonra aşağıdaki gibi ikon kodlarını kullanarak mesajımızı oluşturabiliriz. Burada dikkat etmemiz gereken nokta, ikon kodları sadece satır başında iken mesajda ikon gösteriliyor. Satır ortasında ki ikon kodları ekranda metin olarak gösteriliyor.

————————————————————

SAP BASIS’e dair daha fazlası için SAP BASIS Eğitimi’me aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.udemy.com/course/sap-basis-egitimi/?referralCode=763D1BA73386CD2A13E8

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.