• 20 Haziran 2024 04:35

Sait ORHAN

Öğretmek için Öğrenin- Öğrenmek için Öğretin

Seri Port Üzerinden SMS Gönderme User Controlü

BySait ORHAN

Şub 8, 2014

Bu user control Visual Studio için yazılmıştır.

USB ile bilgisayara bağlanan cep telefonu üzerinden sms göndermektir. Bu smsleri gönderirken varsa sms paketlerinden düşer, sms paketi yoksa da tarifeye göre sms gönderme ücreti kesilir bakiyeden.

Eklentiyi indirmek için TIKLAYIN

Eklentinin amacı:

Açılan pencereden Browse… düğmesi tıklanarak SensSms.dll dosyası seçilir ve tamam düğmesine basılır. Sonuç olarak eklentimiz Visual Studionun toolboxına eklenecektir. Proje eklemek için sadece sürüklenip bırakılır. Bunun dışında yapılacak bir işlem yoktur.

EKLENTİNİN ÇALIŞIR PROJEDE KULLANILMASI

Eklenti projeye eklendikten sonra kullanmak için ilk önce Port Ayarla butonu ile telefonun bağlı olduğu seri port numarasının ayarlanması gerekmektedir. Bu işlem için, denetim masasından bilgisayara bağlı telefon ve modemlere bakılır. Buradan sms hangi modem üzerinden gönderilecekse onun port numarası programa yazılır.

Port ayarlandıktan sonra port numarasının kullanılabilir olması durumunda Gönder butonu aktif olacaktır. Bundan sonra gönderilecek telefon numarası ve mesaj yazıldıktan sonra Gönder butonuna tıklanır. Mesaj gönderiminin başarılı olması durumunda “mesaj seri porta yazıldı” uyarısı gözükecektir.

7 thoughts on “Seri Port Üzerinden SMS Gönderme User Controlü”
  1. Öncelikle çok teşekkürler yazınız için çok faydalı oldu. Bu dll dosyanın kodlarını paylaşırsanız çok mutlu olurum. Çalıştığıml için toplu sms programı yapmayı düşünüyorum. Çok teşekkürler.

  2. Seri porttan bağlanmiş Cep telefonundan istediğim kişiyi arama yaptirabilirmiyiz.c# ta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.