• 31 Mayıs 2024 00:31

Sait ORHAN

Öğretmek için Öğrenin- Öğrenmek için Öğretin

İnstagram Videolarını İkinci Programa Gerek Kalmadan İndirin

Çoğumuzun sosyal medya kullandığı ve bu sosyal medya platformlarında gerçekten beğendiğimiz ve “şu videoyu/resmi nasıl indirebilirim” dediğimiz bir ortamdayız.

Resimleri ekran görüntüsü alarak bir şekilde hallediyoruz da videolarda çoğunlukla ikinci bir program kullanmamız gerekiyor. Bu da ciddi bir güvenlik problemi oluyor zira çoğu kişi bir videoyu indirmek pahasına şifresini hiç bilmediği yerlere yazmaktadır.

Bu yazımızda Instegram platformunun https://www.instagram.com/ adresinde bulunan web arayüzü üzerinden programa gerek kalmadan videoları indirmeyi göreceğiz. İşlemler sırasında Google Chrome kullanılmıştır.

Bunun için aşağıdaki adımları takip edelim:

  • Öncelikle indireceğimiz videonun üzerine sağ tıklayıp, açılan menüde en altta bulunan “İncele / Inspect” seçeneğini tıklayın.Inspect
  • “Düzenle / Inspect” tıkladıktan sonra web sitesine ait kodlar görünecektir.
    Kodlar açıldıktan sonra fare ile kod satırları üzerinde gezinin, siz gezinirken üzerinde bulunduğunuz alanın web sitesi üzerinde nereye denk geldiğini görebilirsiniz. Sağa bakan küçük ok işaretleri kodun açılabileceğini gösteriyor. Okları tıklayarak alt kodları açın. Videoyu gösteren kod parçasını üstüne geldiğiniz zaman videonun hafif boyandığını göreceksiniz.

     

  • ilgili kod içerisinde “https://.. ” ile başlayan video adresini bulabilirsiniz. Bu adresi kopyalayıp başka bir Chrome sekmesinde yapıştırın. Adrese gittikten sonra video ekranda oynayacaktır. Videonun oynatıldığı ekranın sağ alt köşesinde indirme butonunu göreceksiniz. Tıklayarak videoyu indirebiirsiniz.
2 thoughts on “İnstagram Videolarını İkinci Programa Gerek Kalmadan İndirin”
  1. Mobil uygulama da bu işlemi yapamıyoruz sanırım.Bununla ilgili bir çözüm var mıdır?

    1. Mobil uygulama ile ilgili her hangi bir çözüm bilgimiz bulunmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.