Hastane Yönetim Sistemi Projesi GitHub’ta

Merhabalar arkadaşlar, bundan bir kaç gün önce yazdığım Projeler GitHub’a… adlı yazımda belirttiğim gibi yavaş yavaş elimdeki projeleri GitHub hesabıma yüklüyorum.

Bugün en güzel projelerimden biri olan Hastane Yönetim Sistemi projemi GitHub’a yükledim. Projeyi https://github.com/saitorhan/HealthMonitoringSystem adresinden indirebilirsiniz. Aşağıda indirdiğiniz projeyi nasıl çalıştıracağınız anlatılmıştır.

Dosyaları kaydedeceğimiz “C:\inetpub\wwwroot\Hospital\Application” ve “C:\inetpub\wwwroot\Hospital\Services” klasörlerini oluşturuyoruz. Daha sonra IIS içerisinde aşağıdaki yapıyı oluşturuyoruz.

IIS Yapısı

Burada ki Hospital bir web sitesidir, Application da Hospital altında applicationdur.

Hospital fiziksel konumu [C:\inetpub\wwwroot\Hospital\Services], Application fiziksel konumu da [C:\inetpub\wwwroot\Hospital\Application] olarak ayarlanacak.

Son olarak [C:\inetpub\wwwroot\Hospital\Application] adresinde tr adlı bir klasör açılarak https://github.com/saitorhan/HealthMonitoringSystem/tree/master/tr adresinde yer alan dosyalar klasöre kopyalanacak.

[C:\inetpub\wwwroot\Hospital\Application] klasörüne bir de https://github.com/saitorhan/HealthMonitoringSystem/blob/master/Files.xml dosyası kopyalanacak.

Visual Studio aracılığı ile;
HealthMonitoringSystem.WCFService WCF servisi IIS’de oluşturulan Hospital sitesine,
HealthMonitoringSystem.WinApp Windows uygulaması da Hospital/Application uygulamasına publish edilecek.

Programı bilgisayra kurmak için de http://localhost:[Hospital Sistesini Portu]/Application adresine giderek uygulamayı çalıştırabilirsiniz.

Proje raporunu https://github.com/saitorhan/HealthMonitoringSystem/blob/master/HealthMonitoringSystem.pdf adresinden inceleyebilirsiniz.

image_pdfPDF'ye Aktarimage_printYazdır

Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: